Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye eşış, cihan üzerinde belirli alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıdem bir Marifet Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çıdem en cesim oranda ilaç derunerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çdüzenışmak istediği kayranı abartmak talip Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgelik acıarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çdüzenışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Tek Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen başarı manaında ülkesini sürekli temsil fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başvuruları ile bile meşhurdur. 143 sayı başvurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT doğrusu ivedi gelişen vakalarda hızlı sonuç düzenınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Marifet Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzlükında çıktı temel bir mütehassıs olmasıyla omuz omuza kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında bucak edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı çıkmak üzere antiviral daşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu daşke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam arasında en çok patent başvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Marifet Adamı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çdüzenışmalarla adamlık geçmişine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle kırnak medarımaişetlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse da katiyen çdüzenışmalarından vazgeçmemiş sürekli olarak kendisini Marifet dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza çıkmak üzere otama yönünde geliştirdiği daşkeleri keşfederek adamlık geçmişine cesim bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sağlam bilinmese bile bazı altın molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek dayamak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan zorluklalü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Tek malum şeylerin üzerinde çdüzenışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çdüzenışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çdüzenışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu işte bile muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Tek kötü (yan el) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile elan sonra ise 25’e andıran ülkede ruhsatı alınmıştır. Kamu çdüzenışmalarına tam odak çdüzenışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile birhayli şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda bucak almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve envestisman ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Ser Apotrsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve geliştirdiği onlarca daşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta yanıkların geçmesi derunin belirli bir vakitı beklesek da bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem bile derunerisinden kolay bir şekilde otama edebilmek derunin bu kullanılıyor. Hatta seksüel medarımaişetlev bozukluğunu da otama geçirmek derunin kullanılmaktadır. Tek bununla kalmamış hırse karşı mukavemetli ve zorluklalü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent başvurularının 2000 adetine andıranın pay sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çdüzenışsalar da Alkoçlar her vakit kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal yaşamdan ırak zaruri nesil istirahatlarine sunulan mütebaki cihan toplumlarında birhayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Müesses Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına dokumalabilecek en essah katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Marifet Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna nüsha çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da cesim gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde bucak kayran özge bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir oranda farmasötik dasevinçli patentinin pay sahibi olması ve başvurusunu ilk karşılayıcı nefer olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girişimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın ana amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana kayranında çdüzenışmalarını sürekli genleterek sürekli faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birhayli el Türkiye Senenin Marifet Adamı ödülüne layık görülmüştür. Tek ülkemizde bileğil yurt haricinde doğrusu küresel anlamda da birhayli ödülleri alarak bulduğu farklı daruların karşıtlığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza kırnak medarımaişetlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çdüzenışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz derunin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan üzere bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon üzere kavramlar birhayli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nüsha faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başladı.

Ülkemizde canlılık gösteren ve bu alanda çdüzenışmaları kâin Spektral Mevduat Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda bucak kayran bir altın sahası ile omuz omuza başlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye bileğmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun durağan porte veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kol’a bağımlı eroin ruhsatları ile sağlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kol eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak medarımaişettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir fen güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.deniz ve 18.06.2020 eser tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası çıkmak üzere dü endüstriyel hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen makalelı açıklamada içtihatlerine bucak verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim munzam porte mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ses yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise tabii malzeme dokumasındaki işsizluklar sebebiyle mualla derecede ısı ve ses yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan mualla oranlarda yalıtım sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka genişlik planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine yönlü rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada bucak kayran detaylara bakarak üste, TBY Holding geçen ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir