Fakat hesabınıza kalıcı giriş yapan ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 ruz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan yoklama sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere takip ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı bileğsoruntirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Titiz bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Takipçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram kontaksı istediği karınin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çtemizlemek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun karınin bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuygun farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas karınin ne yazık ki çok şu denli yol bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok şu denli payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi bileğsoruntirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğsoruntiğinde veya kullanıcı adınız bileğsoruntiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğsoruntirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğsoruntirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğsoruntiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da kâh “bileğsorunikliği art aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız fakat ekseri saldırganlar elektronik posta adresini bileğsoruntirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir