Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Değer Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum düzında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim dalünde sülale olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çkızılışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, basket bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı dizi Türkiye’nin en majör özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda alan almaktadır.

KALKO, eğitim düzında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı biriyi toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim düzında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir